Орієнтовна структура 2017-2018 н.р.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2016-2017 навчальний рік розпочинається  01. 09. 2017 р. святом «День знань» і закінчується не пізніше 01. 07. 2018 р.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

⇒   І семестр - з 01 вересня по 29 грудня;

⇒   ІІ семестр - з 22 січня по 25 травня.

Наприкінці кожного семестру проводиться оцінювання навчальних досягнень учнів з усіх предметів, які вивчаються в поточному навчальному році. Оцінювання відбувається на основі тематичного обліку знань, семестрових екзаменів, державної підсумкової атестації учнів випускних курсів. Семестрові та річні оцінки обов’язково виставляються у двадцяти- та у дванадцятибальній системах.

Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

⇒   осінні - з 23 жовтня по 27 жовтня ;

⇒   зимові - з 02 січня по 21 січня;

⇒   весняні - з 26 березня по 31 березня.

Закінчується навчальний рік проведенням навчальних екскурсій та навчальної практики у  8 та 10 класах і  державної підсумкової атестації випускників  основної школи  і старшої  школи.

Вручення документів  про освіту  проводяться для випускників  9-х та 11-х  класів  відповідно до рекомендацій МОН, управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, ради закладу.

Ліцей працює в режимі 6-денного робочого тижня!

МОН визначило структуру 2017/18 навчального року

Міністерством освіти і науки визначено структуру 2017/18 навчального року та надані роз'яснення щодо розробки навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на наступний навчальний рік. Відповідний лист підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документом, зокрема, визначено строки проведення канікул та варіанти припинення навчального процесу, методологію розробки робочих навчальних планів та інші особливості проведення наступного навчального року в українських школах.

У Міносвіти зазначають, що навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатись у День знань - 1 вересня і закінчитись не пізніше 1 липня 2018 року.

Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин  - карантин, температурний режим тощо.

У випадку встановлення школою 5-денного навчального тижня відпрацювання уроків по суботах допускатись не буде, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Перелік предметів для державної підсумкової атестації учнів 4, 9 та 11 класів, а також форму та терміни її проведення у 2018 році буде затверджено МОН додатково.

У відомстві повідомляють, що школи спільно з органами місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо запровадження карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин, надання учням вихідних для підготовки і проведення державної підсумкової атестації або зовнішнього незалежного оцінювання, а також визначати дати проведення свята «Останній дзвінок» та вручення документів про освіту. При цьому, менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із заробітної плати.

Варіанти щорічних Типових навчальних планів школи обиратимуть самостійно залежно від типу закладу, його спеціалізації, освітніх запитів учнів і їхніх батьків та з урахуванням кадрового та матеріально-технічного забезпечення.

Лист МОН про структуру 2017/18 навчального року також містить рекомендації щодо особливостей розроблення робочих навчальних планів, розподілу навчального часу для учнів для початкової, основної та старшої школи, гранично допустимого навантаження на одного учня, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів тощо.

Також у 2017/18 навчальному році школи можуть долучитись до пілотування нових Типових навчальних планів для старшої школи, проекти яких розміщено на офіційному сайті MOH, шляхом впровадження інтегрованих курсів, розробивши індивідуальні робочі навчальні плани для 10-х класів. Рішення про здійснення пілотування має бути прийнято педагогічною радою закладу за погодженням з батьками учнів, які навчатимуться за такими планами.

За матеріалами: Освіта.ua